Pitbull EğitimiHerşeyden önemlisi köpeğinizin doğanın bir parçası olduğunu ve içgüdüsel olarak grup içinde yaşama dürtüsünü, o grup içerisinde yönlendirilen biri olmayı, eğer yönlendiren birisi mevcut değilse veyahut yönlendirecek güç ve yeterlilikte birini göremez ise, kendisi çevresine yön vermek isteyecektir.Pitbull’ların çoğu zaman gazetelere yansıyan saldırgan tutumlarının altında iç güdüsel savunma ve şartlanmalar vardır. İşte bu tarz tepkilerin ilk sebebi de eğitim aşamasındaki yönetilen- yöneten denklemindeki aksamalardan kaynaklanmaktadır. Köpeğinize vakit kaybetmeden yöneten olduğunuzu hissettirmelisiniz.

özellikle vurgulamak istiyorum ki, bunu yaparken, bir Pitbull’a asla ve asla şiddet uygulamayın. Çünkü, tüm canlılarda kendini koruma dürtüsü, korku zamanlarında gün ışığına çıkarken, Pittbullarda bir de cesaret ve güç birleşimi olduğundan başınıza ciddi sorunlar açabilirsiniz. Ancak mutlak surette duruşunuzda tutarsızlık olmasın. Çünkü Pitbull, karşısındakini çok iyi süzebilen ve hisleri kuvvetli hayvanlardır. Bu sebeple size tavsiyem, bir Pitbull edinecekseniz, mutlaka yavruyken edinin.

Eğitimin başlangıcı zamanlamadır. Yemek verirken, gezdirirken, oynarken vs. aklınıza ne gelirse, mutlaka belirli zaman dilimlerinde yapın ki disiplinli bir Pitbull’a sahip olasınız. Mesela, Pitbull, hızlı yemek yiyen ve çabuk doyan bir hayvandır. Yemek disiplininde, 20-25 dakikayı geçirmeyin. Mecbur kalmadıkça mama kabında yiyeceği şeyler bırakmayın, bu onun iyiliğine değil aksine davranışlarındaki tutarsızlığın başlangıcına sebep olabilir.

Kapidan önce siz çikin.

Asla köpeginizle güce dayali oyunlar oynamayin. Çünkü güç dengeleri yoktur.

Göz göze geldiginizde ASLA önce siz gözlerinizi kaçirmayin. Mutlaka yüzünü ilk çeviren köpeğiniz olsun. Bu ona karşı üstünlüğünüzü hissettirmenin ilk ve en önemli adımıdır.

Pitbull Eğitimi

Köpeğinizin, size veya başkasına ait bir eşyayı siz istemedikçe ısırmasına izin vermeyin.

Köpeğinizle ASLA aynı yerde yatmayın.

Yanınıza gelip kendini sevdirmeye çalıştığında onu sevmeyin, siz istediğiniz zaman onu sevin.

Oyunun başlama ve bitiş zamanına siz karar verin.

Yavru köpekler veya küçük ırk köpekler kucağa alinmak veya kucaktan inmek istediğinde hemen kucağınıza almayın veya hemen kucaktan bırakmayın. Önce iyice sakinleşmesini bekleyin.

Koltuk, kanepe gibi eşyaların üzerine çıkmasına izin vermeyin.

Köpeğinizi küçük çocuklarla veya köpeklerden korkan insanlarla aynı odada yalnız bırakmayın.

Köpeğiniz geçeceğiniz yol üzerinde yatıyorsa etrafından dolaşmayin,üzerinden atlamayın,onu kaldırın ve yolunuza devam edin.

Evdeki tüm eşyalar, hatta onun oyuncakları bile size aittir,siz onları köpeğinize yalnızca ödünç verirsiniz. Köpeğiniz bunu bilmeli ,siz izin vermeden herhangi bir eşyayi veya oyuncağını ağzına alırsa “BIRAK” veya “HAYIR” komutuyla bırakmasını sağlayın. Bıraktıktan sonra ödüllendirin. Bu komutların ikisi de hayati komutlardır. Mutlaka öğretmeniz gerekecek ve Pitbull’unuz büyüdüğünde çok işinize yarayacaktır.

Sizin istemediğiniz bir şey yaptiğinda ASLA elle veya başka bir cisimle ona vurmayın, sert bir ses tonu ile tekrarlamaması gerektiğini öğretin.

Yayınlanma Tarihi : 09.01.2013 19:25:05

Pitbull Eğitimi Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

30 Yorum Yapılmış "Pitbull Eğitimi"

feyzi

Cevap Sayısı: 0
büyük pitbull aldığımda vahsilesirmi

2016-02-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

onat

Cevap Sayısı: 7
ben satılık pitbull arıyorum 4 aylık 1dişi 1erkek ikisin renkleri siyah beyaz olucak vede fiyatları ne kadar

2015-06-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

alimert

Cevap Sayısı: 1
abi iyi güzel diyonda kopek dinlemiyoki dövsem olurmu

2015-06-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

Herenemes43

Cevap Sayısı: 1
pitbull almak istiyorum ama saldırır diye korkuyorum eğitsem de saldıracak diye korkuyorum acaba iyi eğitsem de saldırır mı ben çok hayır diyebilen biri değilimdir de

2015-04-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

chan

Cevap Sayısı: 3
Pİtbullar sahibni sonuna kadar korur mu? yoksa yarı yolda bırakırmı?

2015-04-22 / Kullanıcı oyu: 4,5

Ayşe İşcen

Cevap Sayısı: 3
Çok köpek besledim ama böylesini hiç görmedim. tam 2.5 aydır tuvalet eğitimi veriyorum ama hiç öğretemedim.En sonunda bahçeye koymak zorunda kaldım şu an 4 aylık dişi pitbull. Bu konuda yardımcı olabilecek varsa lütfen paylaşın.

2014-12-30 / Kullanıcı oyu: 4,5

onat armağan

Cevap Sayısı: 3
ben 2 tane 1aylık staf pitbull arıyorum satılık elinizde varmı

2014-12-29 / Kullanıcı oyu: 4,5

canberk

Cevap Sayısı: 0
Benim bir sorum olacak benim 3 numara erkek terierim var 6aylik pitbull almis babam bana bunlari nasil bir arada tutabilirim

2014-12-27 / Kullanıcı oyu: 4,5

fırat

Cevap Sayısı: 0
verdiğiniz bilgiler için cok tesekürler

2014-11-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

Azim Özlü

Cevap Sayısı: 1
9 aylık rednose pitbullum var bana geleli çok kısa bir zaman oldu eski sahibine çok sadık sürekli ağlıyor bana karşıda biraz sert bana alışması için elimden geleni yapıyorum.Daha öncede 2 kez pitbull besledim hiç böyle zorlanmamıştım bana verebileceğin direktifler var mı ?

2014-11-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

orhan

Cevap Sayısı: 0
köpekte gerçekten hayır komutu hayatı bir komut.ama köpekle bütünleştiğin zaman diğer şeyleride anlıyor.o gün benimkine hayır derim ama agzımdan gebertitim seni dedim .anında oturdu ve yattı.epey kalkmadı ..))

2014-08-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

batuhan

Cevap Sayısı: 3
ben pitbul alacağım.çok evcil olmasını istiyorum.napmalıyım.

2014-08-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

ege

Cevap Sayısı: 0
bende 13 aylım Bir Tane RedNose Var Cok Sakin Uysal Kediye Bile Saldırmıyor...
Ben köpegi 9 aylıkken tincerilerden almıstım hala beni sahiplenmedi ne yapmam gerek

2014-08-01 / Kullanıcı oyu: 4,5

Cihan

Cevap Sayısı: 1
Pitbull 6 aylık ken alınırmı yani bana alışırmı ??

2014-07-10 / Kullanıcı oyu: 4,5

yusuf tokgoz

Cevap Sayısı: 0
2.5 aylık bir dişi pitbulum var . Onunla oyun oynarken felan hemen vazgeciyor ama baska kopekleri sevdigimde hemen kıskanıor onu nasıl egitmeliyim ben onu bekci olarak kullanacagım biraz saldırgan olmasını istiyorum tanımadıgı kişilere karşı

2014-07-08 / Kullanıcı oyu: 4,5

ahmetemir

Cevap Sayısı: 0
pitbulu saldırmaması için çok iyi eğitim verilmesi gerekir.

2014-04-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

Asuman

Cevap Sayısı: 2
benim 4 aylık pitbullum var,ne kadar uğraşsam da HAYIR ı bir türlü öğretemedim, hafifce vuruyorum onuda oyun sanıyor,bağırıyorum yine aynı. hiç değişmeyecek gibi geliyor.internetten sürekli araştırıp her okudğumu yapıyorum,ama fayda yok,bağırınca duruyor 2 dk sonra yine aynı,davranış bozukluğuymuş sanırım bu sorun.ben bunu nasıl çözücem bilen varsa yardım edebilir mi??

2013-09-25 / Kullanıcı oyu: 4,5

osman konyalı

Cevap Sayısı: 0
2 yaşına yakın erkek pitbullum var.köpeğin saldırganlığını azaltmak için hergün aynı saatte düzenli spor yaptırmanız şart.Bu hem sağlığı için hemde dikkatini başka şeylere odaklanmasını sağlayacaktır.Eğitimde HAYIR kelimesini mutlak ve mutlak öğretmelisiniz.Yapmasını istemediğiniz herşey için aynı kelimeyi söyleyin ve aynı ses tonunda.Hayır kelimesini öğrendikten sonra bu komuta uyuyorsa eğitimin ana kısmı sonuç vermeye başlamıştır.Çünkü artık sizin istemediğiniz bir şeyi hayır komutuyla yapmayacaktır.itaat için bu kesinlikle şarttır.bundan sonra ancak koruma eğitimine geçebilirsiniz.

2013-09-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

Burak

Cevap Sayısı: 0
ben daha ılk bakısım bıtı bakısım daha 2 aylık elımı cok ısırıyom bagırsam da bıde su anlık sut vrumue can bebe verıyorum sızce doh

2013-09-03 / Kullanıcı oyu: 4,5

tuncay opçin

Cevap Sayısı: 0
menderes bey, köpek dövüşleriyle ilgili haber hazırlıyorum. bugün gazetesinden bana ulaşabilirsiniz. ya da yayın yönetmen asistanı hülya hanıma telefonunuzu bırakırsanız ben size ulaşırım. sağlıcakla kalın.

2013-08-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

ferhat

Cevap Sayısı: 1
1 yaşın da pitbul cinsi köpeğim var . biri kızdırmadığı surece saldırmıyor . bn onu bekçi köpeği olarak yetiştirmek istiyorum .adamcı olması için ne yapmalıyım . yardımcı olursanz sevınırm.

2013-07-26 / Kullanıcı oyu: 4,5

menderes mertoğlu

Cevap Sayısı: 0
Merhaba Tuncay bey ne için bağlantı kurmak istemiştiniz burdan yardımcı olmaya çalışayım isterseniz.hakverirsiniz ki mail adresimi veya telefonumu burdan paylaşmak istemiyorumda :))

2013-07-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

tuncay opçin

Cevap Sayısı: 0
menderes mertoğlu sizinle nasıl bağlantı kurabilirim?

2013-07-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

menderes mertoğlu

Cevap Sayısı: 0
Benimde bir american staffordshire terrier im var küçüklüğünden beri çok uysal yetiştirdim. 2 sefer çalındı dövüştürüldü köpek dövüştürenlerin elinden paramparça halde aldım tedavi ettirdim.halen kendine saldırmayan köpeklere ve insanlara kesinlikle saldırmaz .kesinliklede saldırmayacağını biliyorum çünkü köpek besleyenler bilir köpeğinizin gözünden ne yapacağını kestirebilirsiniz.

2013-07-10 / Kullanıcı oyu: 4,5

ramazan

Cevap Sayısı: 0
pitbulara iyi eğitim verilmediği için gazetelere saldırgan olarak veriyolar bende size katılıyorum

2013-06-29 / Kullanıcı oyu: 4,5

kartal

Cevap Sayısı: 0
bence eğitimde dövmek değilde ses tonu onemlidir. yani sesinizi tok sakin ve gayet ciddi bi şekilde kullanırsanız ve kopeğinize tutarlı davranırsanız dövemeye gerek kalmaz

2013-06-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

aladdin

Cevap Sayısı: 0
benım bır amerıkan staff pıtbulum vardı ben doverek egıtıyordum aksıne bana daha sadıkdı ıstedıgımı yapar ıstemedıgımı yapmazdı oyun oynama seklımız buydu hırcın egıtım agızlıksız dolasmaz gogusluk tasmasını asla eksık etmezdım yanlız o dısıydı ve cok kıskanmaya baslamıstı benı erkek arkadsım geldıgınde sakasına saldırgan olmadıkca bırsey yapmazdı kopegım ama sevgılım ve annem ablamı yanıma yaklastırmazdı yanımda kız gormesın yeterdı

2013-06-01 / Kullanıcı oyu: 4,5

oğuz

Cevap Sayısı: 0
Köpeğinizle ASLA aynı yerde yatmayın. Tehlikesi mi var. Rottweiler ım vardı. 2 haftalıkken aldım ve 3 yıl baktıktan sonra teyzemin oğluna verdim.bana karşı çok cana yakındı ve hiç ısırma eğilimi yoktu acayip akıllı bir köpektir benim yanımda gördüğü insanlara başta biraz çekingen davransada sonra kendini sevdirirdi.1, 2 yıl yan yana yattığımız olmuştu hiç sıkıntı yaşamamıştı aksine mutluydu:)

2013-03-31 / Kullanıcı oyu: 4,5

dogukan

Cevap Sayısı: 0
eğer tedırgensenız nasıl bakcagınızı anı hareket edecek dıye korkarsanız kopek napar

2013-02-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

Admin

Cevap Sayısı: 4
Pitbull Eğitimi hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Pitbull Eğitimi konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

2013-01-28 / Kullanıcı oyu: 4,5
#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Pitbull, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Mayıs - 2016